| Color | Beige, Baltic Blue, Khaki, Coal, Gregory |
|---|---|
| Collection | Grey hills |
| Composition | 65 % co ; 22 % pes ; 13 % li |
| Useful width | 136 cm / 54 inches |
| Match | Straight match |
| Martindale | 40000 |
| Martindale use | Heavy duty Upholstery : superior or equal to 40 000 cycles (Martindale) and superior or equal to 30,000 double rubs (Wyzenbeek) |
| Wyzenbeek | 75000 |
| Pattern direction | Not railway |
| Weight in g/m² | 583 |
| Performance Accoustique | aw – 0,15 |
| Use | Cushion, Curtain, Seat |
| Country of origin | India |
| Horizontal repeat | 5 cm / 2 inches |
| Vertical repeat | 5 cm / 2 inches |
Upholstery for Sofas and Armchairs, Curtains, Fabrics and coverings, Furnishing fabrics
Casamance | Halona
126,40 €
+ Free Shipping Request a special priceRichiedi un campione gratuito



Reviews
There are no reviews yet.